VidraStrike Comunity
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Totul Despre Counter-Strike
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Statici
Adauga Acest cod la forumul tau site tau

.:Select All:.





Baga Si tu Acest Cod La Tine Pe Forum
Sau pe site Pentru A ne Mari Communitatea ™Original™
mel

Get Your Own Quiz!, More Quizzes
voteaza
Click here to get your own poll!
Va Place OriGinal Community
100/100
80/100
50/100
0/100

View Results or Myspace Layouts

 

 Abstract Twirl Light

In jos 
AutorMesaj
ViRuS

ViRuS


Warn :
Abstract Twirl Light Left_bar_bleue0 / 40 / 4Abstract Twirl Light Right_bar_bleue

Numarul mesajelor : 814
Varsta : 31
Localizare : Tot acolo
Iti Place Cs : Profesonist
Concursuri castigate :
Abstract Twirl Light Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Abstract Twirl Light Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/03/2008

Abstract Twirl Light Empty
MesajSubiect: Abstract Twirl Light   Abstract Twirl Light Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 5:21 pm

Creati un nou document de ce marime doriticu background alb! Eu am folosit 400x400px!
Aveti grija, culorile pt background si foreground sa fie alb si negru! Daca nu sunt apasati D!
Aplicati Filter->Render->Clouds!
Aplicati Filter->Pixelate->Mezzotint (Type : Short Strokes)!
Aplicati Filter->Blur->Radial Blur de 2 ori cu setarile din imagine:

Abstract Twirl Light Abstract1


Iata rezultatul:

Abstract Twirl Light Img-resized Reduced: 96% of original size [ 400 x 400 ] - Click to view full image
Abstract Twirl Light Abstract2

Duplicati layerul! Aplicati layerului nou aparut in urma duplicarii Filter->Distort->Twirl (Angle 120)!
Aplicati layerului original Filter->Distort->Twirl (Angle -180)!
Alegeti ca Blending mode pt layerul duplicat Lighten!

Abstract Twirl Light Abstract3

Rezultatul ar trebui sa arate asa:

Abstract Twirl Light Img-resized Reduced: 96% of original size [ 400 x 400 ] - Click to view full image
Abstract Twirl Light Abstract4

Cu layerul duplicat selectat mergeti la IMage->Adjustments->Hue/Saturation, aveti grija, casuta colorize sa fie bifata si jucati-va cu setarile! Eu am folosit:

Abstract Twirl Light Img-resized Reduced: 94% of original size [ 406 x 311 ] - Click to view full image
Abstract Twirl Light Abstract5

la fel face-ti si cu layerul original! Eu am folosit aceleasi setari ca si la cel duplicat!

Rezultatul final:

Abstract Twirl Light Img-resized Reduced: 96% of original size [ 400 x 400 ] - Click to view full image
Abstract Twirl Light Abstract6

Folosind alte setari pt Hue/Saturation putem obtine o serie de astfel de backgrounduri:

Abstract Twirl Light Img-resized Reduced: 96% of original size [ 400 x 400 ] - Click to view full image
Abstract Twirl Light Abstract7

Abstract Twirl Light Img-resized Reduced: 96% of original size [ 400 x 400 ] - Click to view full image
Abstract Twirl Light Abstract8

Abstract Twirl Light Img-resized Reduced: 96% of original size [ 400 x 400 ] - Click to view full image
Abstract Twirl Light Abstract9

Sper ca v-a placut acest tutorial si ca ati invatat ceva nou! Good luck!
Sus In jos
 
Abstract Twirl Light
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VidraStrike Comunity :: 
Tutoriale PhotoShop
 :: Elemente de baza :: Abstract
-
Mergi direct la: